Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

Kolędnicy z Rykorzyna

15 stycznia br. przyjechali do naszego Domu kolędnicy ze Szkoły Podstawowej z Rykoszyna. Wesoły spektakl wydarzeń z Bożego Narodzenia, oraz śpiew kolęd i pastorałek poruszyły serca, dodały uśmiechu i obudziły ciepłe wspomnienia w widzach. 

  

 Serdecznie dziękujemy  Pani Iwonie Wijas za przygotowanie zespołu aktorów amatorów i wizytę z przesłaniem życzliwości.  

JASEŁKA Z PROMNIKA

Barwną inscenizację wydarzeń z dzieciństwa Jezusa przygotowali uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Promniku. To już tradycja corocznych jasełek w naszym Domu. Aktorzy-amatorzy włożyli wiele zaangażowania w swoje role. Kolędy i pastorałki  zabrzmiały pięknie. Dla widzów było to spotkanie wzruszeń Bożego Narodzenia. 

 

Dziękujemy Panu Józefowi Kasprzykowi za przygotowanie i oprawę muzyczną spotkania.

Przesłanie bożonarodzeniowe z Korczyna

W czwartek 9 stycznia przyjechali do nas po kolędzie uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie. Amatorski zespół teatralny przygotowały do Przedstawienia Pani Emilia Marszałek i Pani Bogumiła Titkin. Mieszkańcy Domu i osoby przebywające na rehabilitacji uczestniczyli w pięknych jasełkach. Oprawa muzyczna i piękny śpiew wspólny i indywidualny, oddawał wzruszająco atmosferę jasełek oraz przedstawienia zachwycały widzów.  Inscenizacja opowiadała o planie Bożym od stworzenia, przez zwiastowanie, spis ludności w Betlejem, troskę Opatrzności Boga Ojca w postawie pasterzy, pokłon Mędrców ze Wschodu. Dialogi przeplatało wiele kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych.   Dodatkowym akcentem spotkania były współczesne dialogi narratorów o tym jaka wartość mają dziś święta Bożego Narodzenia – to nie tylko choinka i smacznie zastawiony stół, ale co najważniejsze wiara i wrażliwość serca na drugiego człowieka, bo do tego zachęca położone w żłobie  Dziecię Jezus. Na zakończenie otrzymaliśmy słodki upominek od gości.

Uczniom życzymy w Nowym Roku sukcesów w nauce
i działalności amatorskiego teatru szkolnego.

Dziękujemy za trud przygotowania i wszelkiego dobra życzymy także
Pani Dyrektor Emilii Marszałek i Pani Bogumile Titkin.

Biskup Jan Piotrowski w naszym Domu

5 stycznia 2020 roku mieliśmy radość gościć w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie księdza biskupa Jana Piotrowskiego. Ks. Biskup wraz z ks. dr Mariuszem Rakiem oraz ks. dyr. Janem Jagiełką przewodniczył Mszy Świętej. W homilii nawiązał do darów złożonych w Betlejem przez Mędrców i zasugerował, że naszymi darami dla Jezusa mogą być miłość, modlitwa i cierpienie. Później ks. Biskup odwiedził wspólnotę Sióstr de Notre Dame, posługujące w parafii w Piekoszowie a następnie powrócił do Domu dla Niepełnosprawnych i odwiedzał mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Okazywał im zainteresowanie, serdeczność i obdarowywał ich Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy księdzu biskupowi za dar modlitwy i czasu spędzonego z nami jak również za piękne pamiątki z różnych zakątków Kościoła, które ubogaciły kącik misyjny w naszym Domu dla Niepełnosprawnych. 

Jasełka - 2 stycznia 2020

2 stycznia 2020 r. grupa dzieci pod opieką s. Dominiki ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, ks. Dariusza Jarlińskiego oraz opiekunów świeckich przedstawiły w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie jasełka z oryginalnym wątkiem zastanawiania się Pana Boga w jaki sposób pomóc ludzkości po grzechu pierworodnym. Boży zamysł, by Jego Syn przyszedł na świat jako niemowlę a później by cierpiał spotkał się z niezrozumieniem i zdziwieniem aniołów. Dalszy ciąg przedstawienia opierał się na znanych opisach z Ewangelii wg. św. Łukasza i św. Mateusza. Na zakończenie jasełek dzieci podarowały osobom starszym i niepełnosprawnym małe figurki Dzieciątka Jezus. Dzieciom i ich Opiekunom za przeżycie z nami tajemnicy narodzenia Jezusa. 

 Serdecznie dziękujemy za radość Bożego Narodzenia przyniesioną pod nasz dach.