Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

Turnus 4-2014

 

 03.08.2014 ? 16.08.2014 r.

kapelan      ks. Paweł Samiczak
kierownik       Krystyna Radomska
pielęgniarka Wiesława Sygulska 
KO           Weronika Kobiec
26 uczestników i 17 opiekunów

Wyjątkowy czas łaski dla ufających Bożej dobroci, cieszyła pięknym śpiewem,  grą na gitarze rozjaśniała radosnym uśmiechem nasza kochana KO ? Weronika.
Ks. Paweł mówił w konferencjach:
1.O miłości ? cierpliwa jest, łaskawa i nie zazdrości.
2.O grzechu ? jest czadowy, nie czujesz go, nie zauważasz a zabija
3.O Jezusie ? cielesnym obrazem Boga Niewidzialnego, suwerennym Panam, który daje nam się poznać.
4.O wierze i nawróceniu ? bez nich serce kamienieje a człowiek miota się w codzienności bezradnie jak mała łódka na burzliwym morzu.
5.O krzyżu ? Jezus nie namawia do gloryfikowania tego co trudne. Krzyż jest narzędziem zbawienia. A w moim życiu? Czy mogę wybawić kogoś z jego ucisku, zniewolenia, smutku,pomóc mu wyjść z grzechu? Gdzie jest mój krzyż? 
6.O przebaczeniu ? ?? aż siedemdziesiąt siedem razy.? To znaczy zawsze i z serca. Przebaczenie to klucz do wolności serca.  Przebaczenie jest łaską i aktem wolnej woli.  Dopiero gdy nastąpi przebaczenie całościowe, powoli ustępuje cierpienie, a dzięki wytrwałej modlitwie rany zmieniają się w perły - powie św. Hildegarda z Bingen.  Jeśli chcemy być szczęśliwymi na tym świecie, to uczmy się przebaczać i prośmy o to Ducha Świętego. Bez sztuki przebaczenia nigdy szczęśliwymi nie będziemy.
7.O Duchu Świętym ? tchnieniu życia, wietrze, słupie obłoku i ogniu. Jest nam dany, byśmy nie żyli w rozdwojeniu. Moja wiara musi poukładać się ku odpowiedzialności za bliźniego i za wspólnotę.
8.O uzdrowieniu i uwolnieniu ? po to aby w sercu naprawdę był jedynie Bóg i w tej perspektywie wszystkie sprawy, osoby i wydarzenia.
   
Ciekawy naprawdę był film ?Największy z cudów?, dający nowe spojrzenie na Mszę Świętą z aniołami i demonami w tle.
Wyprawa do Krakowa ? do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach to nie lada źródło wrażeń i wspomnień.
Wieczorem 14 sierpnia razem ze wspólnotą ?Zarażę Cię Bogiem? ze św. Wojciecha w Kielcach modliliśmy się dziękując przed Najświętszym Sakramentem za cały ten święty czas łaski. Po błogosławieństwie każdy indywidualnie mógł prosić w swoich potrzebach podczas modlitwy wstawienniczej.

Owocem ciszy jest modlitwa
owocem modlitwy jest wiara
owocem wiary jest miłość
owocem miłości jest służba
owocem służby jest pokój
        Matka Teresa z Kalkuty