Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

turnus 4 2017 z koncertem Magdy Anioł

Wiele osób z tego turnusu zna się od dawna, nieliczne natomiast pojawiły się jako nowe. Po pierwszych spotkaniach, wizycie u lekarza i zabiegach, w poniedziałek wieczorem dyskoteka ?Bajkowy  świat? na dobre rozgrzała przyjazną  atmosferę.  W kolejny dzień zabiegi, czas na pogawędki przy kawie,poobiedni spacer na Podzamcze Piekoszowskie i dużo radości. Wieczór upłynął na Adoracji Najświętszego Sakramentu.  Środowe ognisko jak co roku wypełnił ?Koncert życzeń? z muzycznymi dedykacjami dla turnusowych  przyjaciół.

 Droga krzyżowa,w piątkowy wieczór, przy Sanktuarium piekoszowskim,była prowadzona przez wolontariuszy.  Rozważania  biskupa Jacka Kicińskiego miały tytuł: ?Daj szansę sobie i innym, bo Chrystus ja tobie daje?. 

 Gdyby nie ułańska fantazja kierownika wiele dziwnych przygód turnusowych nie miałoby miejsca. Jedną z takich była wyprawa do Sanktuarium Matki Bożej Świętokrzyskiej w Kałkowie, a w drodze powrotnej spacer nad zalewem w Wilkowie. Niektórzy zapaleńcy marszów trochę zmokli, bo przytrafił się deszcz. 

 W połowie turnusu przyszła dobra pora na spotkanie opiekunów z bardzo ważnym przypomnieniem, że ks. inf. Wojciech Piwowarczyk od początku wczasorekolekcji rozliczał z ilości rozmów z uczestnikami.  Kiedy zmarł ten obowiązek zniknął samoistnie. Ale warto wspomnieć, że od kilku lat jest zabawa w ?głośnego przyjaciela? ? co spełnia zamysł ks. Wojciecha.

 We wtorek,drugiego tygodnia, po południu, po zabiegach uczestnicy wczasorekolekcji pojechali na Karczówkę ? i co? Zwiedzili Muzeum Misyjne:?Św. Jan Paweł II Misjonarz? Świata, prezentujące dary papieskie. Ciekawym trafem na Mszę Świętą na godz. 18.00 wylądowali w Mniowie. Dlaczego? Ponieważ ks. Zbyszek dostał nominację Biskupa Jana Piotrowskiego na wikariusza tej parafii.  Późnym wieczorem opiekunowie spotkali się w kaplicy na adoracji Najświętszego Sakramentu.

 W środę  23 sierpnia 2017r., w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie o godz. 18.30 miał miejsce koncert muzyki religijnej Magdy Anioł. Przyjechała na zaproszenie wolontariuszy czwartego turnusu, nic zatem dziwnego, że poszli na tę niespodziankę,  stanowiąc dużą grupę słuchaczy. To prawda, że wielu wolontariuszy, uzdolnionych muzycznie, chętnie śpiewa piosenki z jej repertuaru. W śpiewniku pojawia się od kilku lat coraz więcej piosenek Magdy Anioł i w czasie rekolekcji są one często śpiewane. 

 Świadomi bliskiego już końca turnusu, wszyscy w czwartek wieczorem długo i serdecznie dziękowali Bogu przed Najświętszym Sakramentem za dar wspólnego spotkania, radości, odnowy ducha, napełnienia akumulatorów na szarą i trudną codzienność.

 Na początku agapy salwy śmiechu i oklasków towarzyszyły kabaretowym skeczom ?Kubuś?, ?Mariolka?, ?Małkowicz?, ?Jaworowicz?. Ten ostatni podsumował trud ks. Zbyszka wnioskiem: ?oby jak najwięcej turnusów mógł prowadzić w Piekoszowie?.

 Kronikę turnusową , bogatą w szczegóły wspólnego pobytu ozdabiają kolorowe elementy, wykonane  przez uczestników w czasie zajęć świetlicowych, pod czujnym okiem Agatki. 


 Pozostały wspomnienia pełne wdzięczności za dobroć Boga i ludzi.


Dużo by opowiadać - co sie tu działo??? Trochę więcej napisał Kronikarz w takiej recznie pisanej kronice turnusowej - a to ciekawe...